B78108T1682K009
Produkt oversigt
Varenummer: B78108T1682K009
Producent / Mærke: EPCOS
Produkt beskrivelse FIXED IND 6.8UH 250MA 1.45 OHM
Dataark: B78108T1682K009.pdf
  • Besked
Specifikationer for B78108T1682K009
Varenummer B78108T1682K009 Fabrikant EPCOS
Beskrivelse FIXED IND 6.8UH 250MA 1.45 OHM Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 5426 pcs Datablad B78108T1682K009.pdf
Type Wirewound Tolerance ±10%
Leverandør Device Package Axial Størrelse / Dimension 0.130" Dia x 0.276" L (3.30mm x 7.00mm)
Afskærmning Unshielded Serie MCC
Vurderinger - Q @ Freq 45 @ 7.96MHz
Emballage Tape & Box (TB) Pakke / tilfælde Axial
Andre navne B78108T1682K 9
B78108T1682K 9
B78108T1682K9
B78108T1682K9-ND
Driftstemperatur -55°C ~ 125°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Materiale - Core Ferrite Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Induktansfrekvens - Test 7.96MHz selvinduktion 6.8µH
Højde - Siddende (Max) - Frekvens - Selvresonans 70MHz
Detaljeret beskrivelse 6.8µH Unshielded Wirewound Inductor 250mA 1.45 Ohm Max Axial DC-modstand (DCR) 1.45 Ohm Max
Nuværende vurdering 250mA Nuværende - Mætning -