B78148E1682K009
EPCOSEPCOS
EPCOS
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: B78148E1682K009
Producent / Mærke: EPCOS
Produkt beskrivelse FIXED IND 6.8UH 2.45A 105 MOHM
Dataark: B78148E1682K009.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for B78148E1682K009
Varenummer B78148E1682K009 Fabrikant EPCOS
Beskrivelse FIXED IND 6.8UH 2.45A 105 MOHM Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 499692 pcs Datablad B78148E1682K009.pdf
Type Wirewound Tolerance ±10%
Leverandør Device Package Axial Størrelse / Dimension 0.157" Dia x 0.374" L (4.00mm x 9.50mm)
Afskærmning Unshielded Serie BC
Vurderinger - Q @ Freq 40 @ 1MHz
Emballage Tape & Box (TB) Pakke / tilfælde Axial
Andre navne B78148E1682K 9 Driftstemperatur -55°C ~ 125°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Materiale - Core Ferrite Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Induktansfrekvens - Test 1MHz selvinduktion 6.8µH
Højde - Siddende (Max) - Frekvens - Selvresonans 25MHz
Funktioner - Detaljeret beskrivelse 6.8µH Unshielded Wirewound Inductor 2.45A 105 mOhm Max Axial
DC-modstand (DCR) 105 mOhm Max Nuværende vurdering 2.45A
Nuværende - Mætning 2.3A