B82141A1682K009
EPCOSEPCOS
B82141A1682K009 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: B82141A1682K009
Producent / Mærke: EPCOS
Produkt beskrivelse FIXED IND 6.8UH 480MA 430 MOHM
Dataark: B82141A1682K009.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
5000 pcs
  • Besked
Specifikationer for B82141A1682K009
Varenummer B82141A1682K009 Fabrikant EPCOS
Beskrivelse FIXED IND 6.8UH 480MA 430 MOHM Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 528719 pcs Datablad B82141A1682K009.pdf
Type Wirewound Tolerance ±10%
Leverandør Device Package - Størrelse / Dimension 0.118" Dia x 0.268" L (3.00mm x 6.80mm)
Afskærmning Unshielded Serie SBC
Vurderinger - Q @ Freq 50 @ 7.96MHz
Emballage Tape & Box (TB) Pakke / tilfælde Axial
Andre navne B82141A1682K 9
B82141A1682K9
B82141A1682K9-ND
Driftstemperatur -55°C ~ 125°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Materiale - Core Ferrite Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Induktansfrekvens - Test 7.96MHz selvinduktion 6.8µH
Højde - Siddende (Max) - Frekvens - Selvresonans 40MHz
Detaljeret beskrivelse 6.8µH Unshielded Wirewound Inductor 480mA 430 mOhm Max Axial DC-modstand (DCR) 430 mOhm Max
Nuværende vurdering 480mA Nuværende - Mætning -