B82141B1102K
EPCOSEPCOS
EPCOS
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: B82141B1102K
Producent / Mærke: EPCOS
Produkt beskrivelse FIXED IND 1UH 725MA 190 MOHM TH
Dataark: B82141B1102K.pdf
  • Besked
Specifikationer for B82141B1102K
Varenummer B82141B1102K Fabrikant EPCOS
Beskrivelse FIXED IND 1UH 725MA 190 MOHM TH Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 4359 pcs Datablad B82141B1102K.pdf
Type Wirewound Tolerance ±10%
Leverandør Device Package - Størrelse / Dimension 0.118" Dia (3.00mm)
Afskærmning Unshielded Serie SBC
Vurderinger - Q @ Freq 40 @ 7.96MHz
Emballage Tape & Reel (TR) Pakke / tilfælde Radial
Andre navne B82141B1102K000 Driftstemperatur -55°C ~ 125°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Materiale - Core Ferrite Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Induktansfrekvens - Test 7.96MHz selvinduktion 1µH
Højde - Siddende (Max) 0.512" (13.00mm) Frekvens - Selvresonans 180MHz
Detaljeret beskrivelse 1µH Unshielded Wirewound Inductor 725mA 190 mOhm Max Radial DC-modstand (DCR) 190 mOhm Max
Nuværende vurdering 725mA Nuværende - Mætning -