B82144F2103K
EPCOS (TDK)EPCOS (TDK)
B82144F2103K Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: B82144F2103K
Producent / Mærke: EPCOS
Produkt beskrivelse FIXED IND 10UH 2.45A 120 MOHM TH
Dataark: B82144F2103K.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1500 pcs
3000 pcs
  • Besked
Specifikationer for B82144F2103K
Varenummer B82144F2103K Fabrikant EPCOS (TDK)
Beskrivelse FIXED IND 10UH 2.45A 120 MOHM TH Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 291746 pcs Datablad B82144F2103K.pdf
Spænding - Opdeling Axial Anvendelse Unshielded
Type Wirewound Størrelse / Dimension 0.256" Dia x 0.362" L (6.50mm x 9.20mm)
Serie LBC RoHS Status Tape & Reel (TR)
Vurderinger - Polarisering Axial
Andre navne 495-6780-2
B82144F2103K000
Driftstemperatur -55°C ~ 125°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Producentens varenummer B82144F2103K Højde - Siddende (Max) -
Hardware Type 10µH Frekvens - Test 22MHz
Frekvens - Selvresonans 120 mOhm Max Udvidet beskrivelse 10µH Unshielded Wirewound Inductor 2.45A 120 mOhm Max Axial
ESR (Equivalent Series Resistance) ±10% Diameter - Skulder 40 @ 252kHz
Beskrivelse FIXED IND 10UH 2.45A 120 MOHM TH Forsinkelse 1MHz
DC-modstand (DCR) 2.85A Nuværende vurdering 2.45A