B82412A1682K
EPCOSEPCOS
EPCOS
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: B82412A1682K
Producent / Mærke: EPCOS
Produkt beskrivelse FIXED IND 6.8UH 120MA 3.5 OHM
Dataark: B82412A1682K.pdf
  • Besked
Specifikationer for B82412A1682K
Varenummer B82412A1682K Fabrikant EPCOS
Beskrivelse FIXED IND 6.8UH 120MA 3.5 OHM Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 3841 pcs Datablad B82412A1682K.pdf
Type Wirewound Tolerance ±10%
Leverandør Device Package 1210 (3225 Metric) Størrelse / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Afskærmning Unshielded Serie SIMID
Vurderinger AEC-Q200 Q @ Freq 35 @ 7.96MHz
Emballage Tape & Reel (TR) Pakke / tilfælde 2-SMD
Andre navne B82412A1682K000 Driftstemperatur -55°C ~ 125°C
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Materiale - Core Ferrite Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Induktansfrekvens - Test 1MHz selvinduktion 6.8µH
Højde - Siddende (Max) 0.075" (1.90mm) Frekvens - Selvresonans 115MHz
Detaljeret beskrivelse 6.8µH Unshielded Wirewound Inductor 120mA 3.5 Ohm Max 2-SMD DC-modstand (DCR) 3.5 Ohm Max
Nuværende vurdering 120mA Nuværende - Mætning -