CDR31BP180BFURAJ
Electro-Films (EFI) / VishayElectro-Films (EFI) / Vishay
CDR31BP180BFURAJ Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: CDR31BP180BFURAJ
Producent / Mærke: Electro-Films (EFI) / Vishay
Produkt beskrivelse CAP CER 18PF 100V BP 0805
Dataark: CDR31BP180BFURAJ.pdf
  • Besked
Specifikationer for CDR31BP180BFURAJ
Varenummer CDR31BP180BFURAJ Fabrikant Electro-Films (EFI) / Vishay
Beskrivelse CAP CER 18PF 100V BP 0805 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 5848 pcs Datablad CDR31BP180BFURAJ.pdf
Spændingsvurdering 100V Tolerance ±1%
Tykkelse (Max) 0.051" (1.30mm) Temperaturkoefficient BP
Størrelse / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) Serie Military, MIL-PRF-55681, CDR31
Vurderinger - Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde 0805 (2012 Metric) Driftstemperatur -55°C ~ 125°C
Monteringstype Surface Mount, MLCC Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Lead Style - Blyafstand -
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) -
Funktioner - Fejlrate R (0.01%)
Detaljeret beskrivelse 18pF ±1% 100V Ceramic Capacitor BP 0805 (2012 Metric) kapacitans 18pF