PVM-16V680MF60E-R2
Elna AmericaElna America
PVM-16V680MF60E-R2 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: PVM-16V680MF60E-R2
Producent / Mærke: Elna America
Produkt beskrivelse CAP ALUM POLY 68UF 20% 16V SMD
Dataark: PVM-16V680MF60E-R2.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for PVM-16V680MF60E-R2
Varenummer PVM-16V680MF60E-R2 Fabrikant Elna America
Beskrivelse CAP ALUM POLY 68UF 20% 16V SMD Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 154707 pcs Datablad PVM-16V680MF60E-R2.pdf
Spændingsvurdering 16V Type Polymer
Tolerance ±20% Overflade Mount Land Størrelse 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Størrelse / Dimension 0.248" Dia (6.30mm) Serie PVM
Ripple Current @ High Frequency 2.39A @ 100kHz Vurderinger -
Emballage Tape & Reel (TR) Pakke / tilfælde Radial, Can - SMD
Andre navne 604-1199-2
PVM16V680MF60ER2
Driftstemperatur -55°C ~ 105°C
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C Blyafstand -
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Impedans 1.25 Ohms
Højde - Siddende (Max) 0.236" (6.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) 28 mOhm
Detaljeret beskrivelse 68µF 16V Aluminum Polymer Capacitor Radial, Can - SMD 28 mOhm 2000 Hrs @ 105°C kapacitans 68µF
Applikationer General Purpose
forsendelse
FedexDHLUPSTNT
AFTER SALGSGARANTI
Relaterede tags
Relaterede produkter
PVM-25
PVM-25
producenter: Bussmann (Eaton)
Beskrivelse: FUSE CARTRIDGE 25A 600VDC
På lager: 3926 pcs
Hent: PVM-25.pdf
RFQ
PVM-10V470ME60E-R2
PVM-10V470ME60E-R2
producenter: Elna America
Beskrivelse: CAP ALUM POLY 47UF 20% 10V SMD
På lager: 269079 pcs
Hent: PVM-10V470ME60E-R2.pdf
RFQ
PVM-6
PVM-6
producenter: Bussmann (Eaton)
Beskrivelse: FUSE CARTRIDGE 6A 600VDC
Hent: PVM-6.pdf
PVM-4
PVM-4
Beskrivelse: FUSE CARTRIDGE 4A 600VDC
Hent: PVM-4.pdf
PVM-5
PVM-5
Beskrivelse: FUSE CARTRIDGE 5A 600VDC
Hent: PVM-5.pdf
PVM-16V121MG70E-R2
PVM-16V121MG70E-R2
producenter: Elna America
Beskrivelse: CAP ALUM POLY 120UF 20% 16V SMD
Hent: PVM-16V121MG70E-R2.pdf
PVM-20
PVM-20
Beskrivelse: FUSE CARTRIDGE 20A 600VDC
Hent: PVM-20.pdf
PVM-12
PVM-12
Beskrivelse: FUSE CARTRIDGE 12A 600VDC
Hent: PVM-12.pdf
PVM-16V101MG70E-R2
PVM-16V101MG70E-R2
Beskrivelse: CAP ALUM POLY 100UF 20% 16V SMD
Hent: PVM-16V101MG70E-R2.pdf
PVM-10V680ME60E-R2
PVM-10V680ME60E-R2
Beskrivelse: CAP ALUM POLY 68UF 20% 10V SMD
Hent: PVM-10V680ME60E-R2.pdf
PVM-15
PVM-15
Beskrivelse: FUSE CARTRIDGE 15A 600VDC
Hent: PVM-15.pdf
PVM-30
PVM-30
Beskrivelse: FUSE CARTRIDGE 30A 600VDC