CTCS1200B
Essentra ComponentsEssentra Components
Essentra Components
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: CTCS1200B
Producent / Mærke: Essentra Components
Produkt beskrivelse SELF LOCKING TIE: PVC OVER 316 S
Dataark: 1.CTCS1200B.pdf2.CTCS1200B.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
100 pcs
  • Besked
Specifikationer for CTCS1200B
Varenummer CTCS1200B Fabrikant Essentra Components
Beskrivelse SELF LOCKING TIE: PVC OVER 316 S Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 48892 pcs Datablad 1.CTCS1200B.pdf2.CTCS1200B.pdf
Wire / Cable Tie Type Standard, Locking Bredde 0.311" (7.90mm)
Trækstyrke 250 lbs (113.40 kg) Serie CTCS
Emballage 100 per Pkg Monteringstype Free Hanging (In-Line)
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Materiale Stainless Steel 316, PVC Coated
Længde - Ca. 7.75" Længde - Faktisk 0.656' (200.00mm, 7.87")
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Funktioner PVC Coated
Detaljeret beskrivelse Standard, Locking Black 1.18" (30.00mm) 0.311" (7.90mm) 250 lbs (113.40 kg) 0.656' (200.00mm, 7.87") Farve Black
Bundle Diameter 1.18" (30.00mm)