EADSS056BA2
Produkt oversigt
Varenummer: EADSS056BA2
Producent / Mærke: Everlight Electronics
Produkt beskrivelse 7SEG DISPLAY 1DIGIT BLU 0.56" CA
Dataark: EADSS056BA2.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
2400 pcs
  • Besked
Specifikationer for EADSS056BA2
Varenummer EADSS056BA2 Fabrikant Everlight Electronics
Beskrivelse 7SEG DISPLAY 1DIGIT BLU 0.56" CA Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 79925 pcs Datablad EADSS056BA2.pdf
Bølgelængde - Peak 468nm Spænding - Videresend (Vf) (Typ) 3V
Størrelse / Dimension 0.748" H x 0.492" W x 0.124" D (19.00mm x 12.50mm x 3.15mm) Serie -
Power Dissipation (Max) 60mW Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde 10-SMD, No Lead Antal tegn 1
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Millicandela Rating 24mcd
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Skærmtype 7-Segment
Ciffer / Alpha størrelse 0.56" (14.22mm) Detaljeret beskrivelse Character LED Display Module Blue 7-Segment 1 Character Common Anode 3V 20mA 0.748" H x 0.492" W x 0.124" D (19.00mm x 12.50mm x 3.15mm) 10-SMD, No Lead
Nuværende - Test 20mA Fælles Pin Common Anode