250R120-R2U
Hamlin / LittelfuseHamlin / Littelfuse
250R120-R2U Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 250R120-R2U
Producent / Mærke: Hamlin / Littelfuse
Produkt beskrivelse PTC RESET FUSE 60V 120MA RADIAL
Dataark: 250R120-R2U.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
500 pcs
  • Besked
Specifikationer for 250R120-R2U
Varenummer 250R120-R2U Fabrikant Hamlin / Littelfuse
Beskrivelse PTC RESET FUSE 60V 120MA RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 241578 pcs Datablad 250R120-R2U.pdf
Spænding - Maks 60V (250V Int) Type Polymeric
Tid til tur 2.5s Tykkelse (Max) -
Størrelse / Dimension 0.256" L x 0.181" W (6.50mm x 4.60mm) Serie POLY-FUSE®, 250R
Modstand - Post Trip (R1) (Max) 16 Ohms Modstand - Initial (Ri) (Min) 8 Ohms
Vurderinger - Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Disc Driftstemperatur -40°C ~ 85°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyafstand 0.201" (5.10mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.433" (11.00mm) Detaljeret beskrivelse Polymeric PTC Resettable Fuse 60V (250V Int) 120mA Ih Through Hole Radial, Disc
Nuværende - tur (it) 240mA Nuværende - Max 3A
Nuværende - Hold (Ih) (Max) 120mA Godkendelser cURus, TUV