S2008LS3
Hamlin / LittelfuseHamlin / Littelfuse
S2008LS3 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: S2008LS3
Producent / Mærke: Hamlin / Littelfuse
Produkt beskrivelse SCR SENS 200V 8A ISO TO-220
Dataark: 1.S2008LS3.pdf2.S2008LS3.pdf
  • Besked
Specifikationer for S2008LS3
Varenummer S2008LS3 Fabrikant Hamlin / Littelfuse
Beskrivelse SCR SENS 200V 8A ISO TO-220 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 4512 pcs Datablad 1.S2008LS3.pdf2.S2008LS3.pdf
Spænding - På tilstand (Vtm) (Max) 1.6V Spænding - Off State 200V
Spænding - Gate Trigger (Vgt) (Max) 800mV Leverandør Device Package TO-220 Isolated Tab
Serie - SCR Type Sensitive Gate
Emballage Bulk Pakke / tilfælde TO-220-3 Isolated Tab
Driftstemperatur -40°C ~ 110°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Detaljeret beskrivelse SCR 200V 8A Sensitive Gate Through Hole TO-220 Isolated Tab Nuværende - On State (Det (RMS)) (Max) 8A
Nuværende - On State (Det (AV)) (Max) 5.1A Aktuel - Off State (Max) 5µA
Nuværende - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 83A, 100A Nuværende - Hold (Ih) (Max) 8mA