B5743-102-M-T-R
HarwinHarwin
Harwin
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: B5743-102-M-T-R
Producent / Mærke: Harwin
Produkt beskrivelse MALE CONNECTOR
Dataark: B5743-102-M-T-R.pdf
RoHs Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
  • Besked
Specifikationer for B5743-102-M-T-R
Varenummer B5743-102-M-T-R Fabrikant Harwin
Beskrivelse MALE CONNECTOR Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 3724 pcs Datablad B5743-102-M-T-R.pdf
Spændingsbedømmelse 800V Afslutning Solder
Stil Board to Board or Cable shrouding Shrouded - 4 Wall
Serie Datamate L-Tek Rækkevidde - parring -
Pitch - Parring 0.079" (2.00mm) Emballage Tube
Samlet kontaktlængde - Driftstemperatur -55°C ~ 125°C
Antal rækker 1 Antal positioner indlæst All
Antal positioner 2 Monteringstype Through Hole
Materiale Brandbarhed Rating UL94 V-0 Parret Stacking Heights 7.23mm, 10.2mm, 13.46mm
Isolationshøjde 0.219" (5.56mm) Isolationsfarve Black
Ingress Protection - Funktioner -
Fastgørelsestype Latch Lock Detaljeret beskrivelse Connector Header Through Hole 2 position 0.079" (2.00mm)
Nuværende vurdering 2.2A Kontakt type Male Pin
Kontakt form Circular Kontaktmateriale Phosphor Bronze
Kontakt Længde - Post 0.118" (3.00mm) Kontakt Længde - Parring -