VBO25-12AO2
IXYS CorporationIXYS Corporation
IXYS Corporation
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: VBO25-12AO2
Producent / Mærke: IXYS Corporation
Produkt beskrivelse DIODE BRIDGE 31A 1200V AVAL FO-A
Dataark: VBO25-12AO2.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
10 pcs
  • Besked
Specifikationer for VBO25-12AO2
Varenummer VBO25-12AO2 Fabrikant IXYS Corporation
Beskrivelse DIODE BRIDGE 31A 1200V AVAL FO-A Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 3805 pcs Datablad VBO25-12AO2.pdf
Spænding - Peak Reverse (Max) 1.2kV Spænding - Videresend (Vf) (Max) @ Hvis 1.36V @ 55A
Teknologi Avalanche Leverandør Device Package FO-A
Serie - Emballage Bulk
Pakke / tilfælde 4-Square, FO-A Driftstemperatur -40°C ~ 150°C (TJ)
Monteringstype QC Terminal Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Diodetype Single Phase
Detaljeret beskrivelse Bridge Rectifier Single Phase Avalanche 1.2kV QC Terminal FO-A Nuværende - Reverse Lækage @ Vr 300µA @ 1200V
Nuværende - Gennemsnitlig Rectified (Io) 38A