IXFN24N100F
IXYS RFIXYS RF
IXFN24N100F Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: IXFN24N100F
Producent / Mærke: IXYS RF
Produkt beskrivelse MOSFET N-CH 1000V 24A SOT227B
Dataark: IXFN24N100F.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
30 pcs
100 pcs
250 pcs
  • Besked
Specifikationer for IXFN24N100F
Varenummer IXFN24N100F Fabrikant IXYS RF
Beskrivelse MOSFET N-CH 1000V 24A SOT227B Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 2629 pcs Datablad IXFN24N100F.pdf
Vgs (th) (Max) @ Id 5.5V @ 8mA Vgs (Max) ±20V
Teknologi MOSFET (Metal Oxide) Leverandør Device Package SOT-227B
Serie HiPerRF™ Rds On (Max) @ Id, Vgs 390 mOhm @ 12A, 10V
Power Dissipation (Max) 600W (Tc) Emballage Tube
Pakke / tilfælde SOT-227-4, miniBLOC Driftstemperatur -55°C ~ 150°C (TJ)
Monteringstype Chassis Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Inputkapacitans (Ciss) (Max) @ Vds 6600pF @ 25V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 195nC @ 10V FET Type N-Channel
FET-funktion - Drevspænding (Maks. RDS On, Min Rds On) 10V
Afløb til Source Voltage (VDSS) 1000V Detaljeret beskrivelse N-Channel 1000V 24A (Tc) 600W (Tc) Chassis Mount SOT-227B
Strøm - Kontinuerlig afløb (Id) @ 25 ° C 24A (Tc)