IXFX55N50F
IXYS RFIXYS RF
IXFX55N50F Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: IXFX55N50F
Producent / Mærke: IXYS RF
Produkt beskrivelse MOSFET N-CH 500V 55A PLUS247
Dataark: IXFX55N50F.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
30 pcs
120 pcs
  • Besked
Specifikationer for IXFX55N50F
Varenummer IXFX55N50F Fabrikant IXYS RF
Beskrivelse MOSFET N-CH 500V 55A PLUS247 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 3250 pcs Datablad IXFX55N50F.pdf
Vgs (th) (Max) @ Id 5.5V @ 8mA Vgs (Max) ±20V
Teknologi MOSFET (Metal Oxide) Leverandør Device Package PLUS247™-3
Serie HiPerRF™ Rds On (Max) @ Id, Vgs 85 mOhm @ 27.5A, 10V
Power Dissipation (Max) 560W (Tc) Emballage Tube
Pakke / tilfælde TO-247-3 Andre navne Q1649656
Driftstemperatur -55°C ~ 150°C (TJ) Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Inputkapacitans (Ciss) (Max) @ Vds 6700pF @ 25V Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 195nC @ 10V
FET Type N-Channel FET-funktion -
Drevspænding (Maks. RDS On, Min Rds On) 10V Afløb til Source Voltage (VDSS) 500V