HIP2100IB
IntersilIntersil
Intersil
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: HIP2100IB
Producent / Mærke: Intersil
Produkt beskrivelse IC DRIVER HALF-BRIDGE 8-SOIC
Dataark: HIP2100IB.pdf
RoHs Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
  • Besked
Specifikationer for HIP2100IB
Varenummer HIP2100IB Fabrikant Intersil
Mængde Tilgængelig 2799 pcs Datablad HIP2100IB.pdf
Spænding - Supply 9 V ~ 14 V Leverandør Device Package 8-SOIC
Serie - Stigning / Falltid (Typ) 10ns, 10ns
Emballage Tube Pakke / tilfælde 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Driftstemperatur -55°C ~ 150°C (TJ) Antal drivere 2
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Logisk spænding - VIL, VIH 4V, 7V Blyfri Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Input Type Non-Inverting High Side Voltage - Max (Bootstrap) 114V
Gate Type N-Channel MOSFET Driven konfiguration Half-Bridge
Detaljeret beskrivelse Half-Bridge Gate Driver IC Non-Inverting 8-SOIC Nuværende - Peak Output (Source, Sink) 2A, 2A
Kanaltype Independent Basenummer HIP2100
forsendelse
FedexDHLUPSTNT
AFTER SALGSGARANTI
Relaterede tags
Relaterede produkter
HIP2100IBZT
HIP2100IBZT
producenter: Intersil
Beskrivelse: IC DRIVER HALF BRDG 100V 8-SOIC