X9420WS16Z-2.7
IntersilIntersil
X9420WS16Z-2.7 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: X9420WS16Z-2.7
Producent / Mærke: Intersil
Produkt beskrivelse IC DGTL POT 10K 1CH 16SOIC
Dataark: X9420WS16Z-2.7.pdf
  • Besked
Specifikationer for X9420WS16Z-2.7
Varenummer X9420WS16Z-2.7 Fabrikant Intersil
Beskrivelse IC DGTL POT 10K 1CH 16SOIC Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 6429 pcs Datablad X9420WS16Z-2.7.pdf
Spænding - Supply ±2.7 V ~ 5.5 V Tolerance ±20%
Temperaturkoefficient (Typ) ±300 ppm/°C Taper Linear
Leverandør Device Package 16-SOIC Serie XDCP™
Modstand - Visker (Ohms) (Typ) 150 Modstand (ohm) 10k
Emballage Tube Pakke / tilfælde 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Driftstemperatur 0°C ~ 70°C Antal vandhaner 64
Antal kredsløb 1 Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 5 (48 Hours)
Hukommelsestype Non-Volatile Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
grænseflade SPI Funktioner Selectable Address
Detaljeret beskrivelse Digital Potentiometer 10k Ohm 1 Circuit 64 Taps SPI Interface 16-SOIC Konfiguration Potentiometer