X9C103PI
IntersilIntersil
X9C103PI Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: X9C103PI
Producent / Mærke: Intersil
Produkt beskrivelse IC DIGITAL POT 10K 100TP 8DIP
Dataark: X9C103PI.pdf
RoHs Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
  • Besked
Specifikationer for X9C103PI
Varenummer X9C103PI Fabrikant Intersil
Mængde Tilgængelig 6375 pcs Datablad X9C103PI.pdf
Spænding - Supply 5V Tolerance ±20%
Temperaturkoefficient (Typ) ±300 ppm/°C Taper Linear
Leverandør Device Package 8-PDIP Serie XDCP™
Modstand - Visker (Ohms) (Typ) 40 Modstand (ohm) 10k
Emballage Tube Pakke / tilfælde 8-DIP (0.300", 7.62mm)
Driftstemperatur -40°C ~ 85°C Antal vandhaner 100
Antal kredsløb 1 Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Hukommelsestype Non-Volatile Blyfri Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
grænseflade Up/Down (U/D, INC, CS) Funktioner -
Detaljeret beskrivelse Digital Potentiometer 10k Ohm 1 Circuit 100 Taps Up/Down (U/D, INC, CS) Interface 8-PDIP Konfiguration Potentiometer