X9C503ST2
IntersilIntersil
Intersil
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: X9C503ST2
Producent / Mærke: Intersil
Produkt beskrivelse IC XDCP 100-TAP 50K EE 8-SOIC
Dataark: X9C503ST2.pdf
RoHs Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
  • Besked
Specifikationer for X9C503ST2
Varenummer X9C503ST2 Fabrikant Intersil
Mængde Tilgængelig 6268 pcs Datablad X9C503ST2.pdf
Spænding - Supply 5V Tolerance ±20%
Temperaturkoefficient (Typ) ±300 ppm/°C Taper Linear
Leverandør Device Package 8-SOIC Serie XDCP™
Modstand - Visker (Ohms) (Typ) 40 Modstand (ohm) 50k
Emballage Tape & Reel (TR) Pakke / tilfælde 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Driftstemperatur 0°C ~ 70°C Antal vandhaner 100
Antal kredsløb 1 Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Hukommelsestype Non-Volatile Blyfri Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
grænseflade Up/Down (U/D, INC, CS) Funktioner -
Detaljeret beskrivelse Digital Potentiometer 50k Ohm 1 Circuit 100 Taps Up/Down (U/D, INC, CS) Interface 8-SOIC Konfiguration Potentiometer