FF0380SV1-R2000
JAE Electronics, Inc.JAE Electronics, Inc.
JAE Electronics, Inc.
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: FF0380SV1-R2000
Producent / Mærke: JAE Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse CONN FPC BOTTOM 80POS 0.50MM R/A
Dataark:
Referencepris (i amerikanske dollars)
2000 pcs
  • Besked
Specifikationer for FF0380SV1-R2000
Varenummer FF0380SV1-R2000 Fabrikant JAE Electronics, Inc.
Beskrivelse CONN FPC BOTTOM 80POS 0.50MM R/A Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 14848 pcs Datablad
Spændingsbedømmelse 50V Afslutning Solder
Serie FF03 Tonehøjde 0.020" (0.50mm)
Emballage Tape & Reel (TR) Driftstemperatur -40°C ~ 85°C
Antal positioner 80 Monteringstype Surface Mount, Right Angle
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Parring cykler 20
Materiale Brandbarhed Rating - Låsningsfunktion Rotary Lock
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Boligmateriale Liquid Crystal Polymer (LCP)
Husets farve White Højde over bord 0.079" (2.00mm)
Flat Flex Type FPC Funktioner Zero Insertion Force (ZIF)
FFC, FCB Tykkelse 0.30mm Detaljeret beskrivelse 80 Position FPC Connector Contacts, Bottom 0.020" (0.50mm) Surface Mount, Right Angle
Nuværende vurdering 0.5A per Contact Kontaktmateriale Copper Alloy