FVDDF2-375A
JST Sales America Inc.JST Sales America Inc.
FVDDF2-375A Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: FVDDF2-375A
Producent / Mærke: JST
Produkt beskrivelse CONN QC RCPT 14-16AWG 0.375
Dataark: FVDDF2-375A.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
500 pcs
1000 pcs
1500 pcs
  • Besked
Specifikationer for FVDDF2-375A
Varenummer FVDDF2-375A Fabrikant JST Sales America Inc.
Beskrivelse CONN QC RCPT 14-16AWG 0.375 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 956448 pcs Datablad FVDDF2-375A.pdf
Spænding - DC Spark Over (Nom) - Spænding 14-16 AWG
Afslutning Crimp Tab tykkelse 0.375" (9.53mm)
Fane Længde 0.042" (1.07mm) Stud / Tab Størrelse 0.472" (12.00mm)
Signal linjer Non-Mating End Insulated Serie -
RoHS Status Bulk Andre navne FVDDF2375A
Monteringstype Free Hanging (In-Line) Producentens varenummer FVDDF2-375A
Frekvens - Maks Female Funktioner -
Udvidet beskrivelse 0.375" (9.53mm) Quick Connect Female 14-16 AWG Crimp Connector Non-Mating End Insulated Beskrivelse CONN QC RCPT 14-16AWG 0.375
Indhold 0.169" (4.29mm) Kontakt Afslut tykkelse -
Farve Blue Board Size Standard
Bend Radius 0.992" (25.20mm)