ALA7DF511DF500
KEMETKEMET
ALA7DF511DF500 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: ALA7DF511DF500
Producent / Mærke: KEMET
Produkt beskrivelse ALU SNAP IN 510UF 500V
Dataark:
Referencepris (i amerikanske dollars)
200 pcs
  • Besked
Specifikationer for ALA7DF511DF500
Varenummer ALA7DF511DF500 Fabrikant KEMET
Beskrivelse ALU SNAP IN 510UF 500V Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 11537 pcs Datablad
Spændingsvurdering 500V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Serie ALA7D Ripple Current @ Low Frequency 2.37A @ 100Hz
Ripple Current @ High Frequency 5.91A @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In
Driftstemperatur -40°C ~ 85°C Monteringstype Through Hole
Levetid @ Temp. - Blyafstand -
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Impedans 190.8 mOhms
Højde - Siddende (Max) 1.575" (40.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) 489.8 mOhm @ 100Hz
Detaljeret beskrivelse 510µF 500V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 489.8 mOhm @ 100Hz kapacitans 510µF