ALF40C331DF450
KEMETKEMET
KEMET
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: ALF40C331DF450
Producent / Mærke: KEMET
Produkt beskrivelse CAP ALU 330UF 20% 450V PRESSFIT
Dataark: ALF40C331DF450.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
200 pcs
  • Besked
Specifikationer for ALF40C331DF450
Varenummer ALF40C331DF450 Fabrikant KEMET
Beskrivelse CAP ALU 330UF 20% 450V PRESSFIT Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 16450 pcs Datablad ALF40C331DF450.pdf
Spændingsvurdering 450V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Serie ALF40 Ripple Current @ Low Frequency 2.53A @ 100Hz
Ripple Current @ High Frequency 5.14A @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In - 4 Lead Driftstemperatur -40°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole, Press-Fit Levetid @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.886" (22.50mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Impedans 140 mOhms Højde - Siddende (Max) 2.047" (52.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) 206 mOhm @ 100Hz Detaljeret beskrivelse 330µF 450V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 206 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C
kapacitans 330µF Applikationer General Purpose