ALS80P474NJ025
KEMETKEMET
ALS80P474NJ025 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: ALS80P474NJ025
Producent / Mærke: KEMET
Produkt beskrivelse CAP ALUM 470000UF 20% 25V SCREW
Dataark: ALS80P474NJ025.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
48 pcs
  • Besked
Specifikationer for ALS80P474NJ025
Varenummer ALS80P474NJ025 Fabrikant KEMET
Beskrivelse CAP ALUM 470000UF 20% 25V SCREW Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 2135 pcs Datablad ALS80P474NJ025.pdf
Spændingsvurdering 25V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 3.031" Dia (77.00mm)
Serie ALS80 Ripple Current @ Low Frequency 24.7A @ 100Hz
Ripple Current @ High Frequency 25.4A @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can - Screw Terminals Driftstemperatur -40°C ~ 105°C
Monteringstype Chassis Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C Blyafstand 1.252" (31.80mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Impedans 9 mOhms
Højde - Siddende (Max) 4.606" (117.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) 9 mOhm @ 100Hz
Detaljeret beskrivelse 470000µF 25V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 9 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 105°C kapacitans 470000µF