C0603C360D3GACTU
KEMETKEMET
C0603C360D3GACTU Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: C0603C360D3GACTU
Producent / Mærke: KEMET
Produkt beskrivelse CAP CER 36PF 25V NP0 0603
Dataark:
Referencepris (i amerikanske dollars)
4000 pcs
  • Besked
Specifikationer for C0603C360D3GACTU
Varenummer C0603C360D3GACTU Fabrikant KEMET
Beskrivelse CAP CER 36PF 25V NP0 0603 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 333054 pcs Datablad
Spændingsvurdering 25V Tolerance ±0.5pF
Tykkelse (Max) 0.034" (0.87mm) Temperaturkoefficient C0G, NP0
Størrelse / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm) Serie C
Vurderinger - Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde 0603 (1608 Metric) Andre navne C0603C360D3GAC
C0603C360D3GAC7867
Driftstemperatur -55°C ~ 125°C Monteringstype Surface Mount, MLCC
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Lead Style -
Blyafstand - Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) - Funktioner Low ESL
Fejlrate - Detaljeret beskrivelse 36pF ±0.5pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
kapacitans 36pF Applikationer General Purpose