C1206C331M5GACTU
KEMETKEMET
C1206C331M5GACTU Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: C1206C331M5GACTU
Producent / Mærke: KEMET
Produkt beskrivelse CAP CER 330PF 50V NP0 1206
Dataark: C1206C331M5GACTU.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
4000 pcs
  • Besked
Specifikationer for C1206C331M5GACTU
Varenummer C1206C331M5GACTU Fabrikant KEMET
Beskrivelse CAP CER 330PF 50V NP0 1206 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 1012496 pcs Datablad C1206C331M5GACTU.pdf
Spændingsvurdering 50V Tolerance ±20%
Tykkelse (Max) 0.035" (0.88mm) Temperaturkoefficient C0G, NP0
Størrelse / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) Serie C
Vurderinger - Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde 1206 (3216 Metric) Andre navne C1206C331M5GAC
C1206C331M5GAC7800
Driftstemperatur -55°C ~ 125°C Monteringstype Surface Mount, MLCC
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Lead Style -
Blyafstand - Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) - Funktioner Low ESL
Fejlrate - Detaljeret beskrivelse 330pF ±20% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
kapacitans 330pF Applikationer General Purpose