C1210C331M2GACTU
KEMETKEMET
C1210C331M2GACTU Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: C1210C331M2GACTU
Producent / Mærke: KEMET
Produkt beskrivelse CAP CER 330PF 200V NP0 1210
Dataark: C1210C331M2GACTU.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
4000 pcs
  • Besked
Specifikationer for C1210C331M2GACTU
Varenummer C1210C331M2GACTU Fabrikant KEMET
Beskrivelse CAP CER 330PF 200V NP0 1210 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 400469 pcs Datablad C1210C331M2GACTU.pdf
Spændingsvurdering 200V Tolerance ±20%
Tykkelse (Max) 0.035" (0.88mm) Temperaturkoefficient C0G, NP0
Størrelse / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) Serie C
Vurderinger - Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde 1210 (3225 Metric) Andre navne C1210C331M2GAC
C1210C331M2GAC7800
Driftstemperatur -55°C ~ 125°C Monteringstype Surface Mount, MLCC
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Lead Style -
Blyafstand - Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) - Funktioner Low ESL
Fejlrate - Detaljeret beskrivelse 330pF ±20% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1210 (3225 Metric)
kapacitans 330pF Applikationer General Purpose