C1808C331MZGACTU
KEMETKEMET
C1808C331MZGACTU Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: C1808C331MZGACTU
Producent / Mærke: KEMET
Produkt beskrivelse CAP CER 330PF 2.5KV NP0 1808
Dataark:
Referencepris (i amerikanske dollars)
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for C1808C331MZGACTU
Varenummer C1808C331MZGACTU Fabrikant KEMET
Beskrivelse CAP CER 330PF 2.5KV NP0 1808 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 165174 pcs Datablad
Spændingsvurdering 2500V (2.5kV) Tolerance ±20%
Tykkelse (Max) 0.085" (2.15mm) Temperaturkoefficient C0G, NP0
Størrelse / Dimension 0.185" L x 0.079" W (4.70mm x 2.00mm) Serie C
Vurderinger - Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde 1808 (4520 Metric) Andre navne C1808C331MZGAC
C1808C331MZGAC7800
Driftstemperatur -55°C ~ 125°C Monteringstype Surface Mount, MLCC
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Lead Style -
Blyafstand - Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) - Funktioner High Voltage
Fejlrate - Detaljeret beskrivelse 330pF ±20% 2500V (2.5kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 1808 (4520 Metric)
kapacitans 330pF Applikationer General Purpose