C318C162J2G5TA
KEMETKEMET
C318C162J2G5TA Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: C318C162J2G5TA
Producent / Mærke: KEMET
Produkt beskrivelse CAP CER 1600PF 200V C0G/NP0 RAD
Dataark: C318C162J2G5TA.pdf
  • Besked
Specifikationer for C318C162J2G5TA
Varenummer C318C162J2G5TA Fabrikant KEMET
Beskrivelse CAP CER 1600PF 200V C0G/NP0 RAD Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 559803 pcs Datablad C318C162J2G5TA.pdf
Spændingsvurdering 200V Tolerance ±5%
Tykkelse (Max) - Temperaturkoefficient C0G, NP0
Størrelse / Dimension 0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm) Serie Goldmax, 300
Vurderinger - Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial Driftstemperatur -55°C ~ 125°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Lead Style Formed Leads - Kinked Blyafstand 0.200" (5.08mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.235" (5.97mm)
Funktioner Low ESL Fejlrate -
Detaljeret beskrivelse 1600pF ±5% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial kapacitans 1600pF