C326C162J3G5TA
KEMETKEMET
C326C162J3G5TA Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: C326C162J3G5TA
Producent / Mærke: KEMET
Produkt beskrivelse CAP CER 1600PF 25V C0G/NP0 RAD
Dataark: C326C162J3G5TA.pdf
  • Besked
Specifikationer for C326C162J3G5TA
Varenummer C326C162J3G5TA Fabrikant KEMET
Beskrivelse CAP CER 1600PF 25V C0G/NP0 RAD Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 773344 pcs Datablad C326C162J3G5TA.pdf
Spændingsvurdering 25V Tolerance ±5%
Tykkelse (Max) - Temperaturkoefficient C0G, NP0
Størrelse / Dimension 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm) Serie Goldmax, 300
Vurderinger - Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial Driftstemperatur -55°C ~ 125°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Lead Style Formed Leads - Kinked Blyafstand 0.100" (2.54mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.300" (7.62mm)
Funktioner Low ESL Fejlrate -
Detaljeret beskrivelse 1600pF ±5% 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial kapacitans 1600pF