C336C162JAG5TA
KEMETKEMET
C336C162JAG5TA Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: C336C162JAG5TA
Producent / Mærke: KEMET
Produkt beskrivelse CAP CER RAD 1.6NF 250V C0G 5%
Dataark: C336C162JAG5TA.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
250 pcs
  • Besked
Specifikationer for C336C162JAG5TA
Varenummer C336C162JAG5TA Fabrikant KEMET
Beskrivelse CAP CER RAD 1.6NF 250V C0G 5% Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 518505 pcs Datablad C336C162JAG5TA.pdf
Spændingsvurdering 250V Tolerance ±5%
Tykkelse (Max) - Temperaturkoefficient C0G, NP0
Størrelse / Dimension 0.280" L x 0.160" W (7.11mm x 4.07mm) Serie Goldmax, 300
Vurderinger - Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial Driftstemperatur -55°C ~ 125°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Lead Style Formed Leads - Kinked Blyafstand 0.200" (5.08mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.400" (10.16mm)
Funktioner Low ESL Fejlrate -
Detaljeret beskrivelse 1600pF ±5% 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial kapacitans 1600pF