CCR06CG103JR
KEMETKEMET
CCR06CG103JR Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: CCR06CG103JR
Producent / Mærke: KEMET
Produkt beskrivelse CAP CER 10000PF 50V 5% RADIAL
Dataark: CCR06CG103JR.pdf
RoHs Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Referencepris (i amerikanske dollars)
200 pcs
  • Besked
Specifikationer for CCR06CG103JR
Varenummer CCR06CG103JR Fabrikant KEMET
Beskrivelse CAP CER 10000PF 50V 5% RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 13310 pcs Datablad CCR06CG103JR.pdf
Spændingsvurdering 50V Tolerance ±5%
Tykkelse (Max) - Temperaturkoefficient C0G, NP0
Størrelse / Dimension 0.290" L x 0.090" W (7.37mm x 2.29mm) Serie Military, MIL-PRF-20/36, CCR06
Vurderinger - Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial Andre navne 1001-2282
1001-2282-MIL
C062G103J5G5CR7314
CCR06CG103JR7314
Driftstemperatur -55°C ~ 125°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Lead Style Straight
Blyafstand 0.200" (5.08mm) Blyfri Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Højde - Siddende (Max) 0.300" (7.62mm) Funktioner -
Fejlrate R (0.01%) Detaljeret beskrivelse 10000pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
kapacitans 10000pF Applikationer General Purpose