L0806B8R2JSWST
KEMETKEMET
L0806B8R2JSWST Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: L0806B8R2JSWST
Producent / Mærke: KEMET
Produkt beskrivelse INDUCTORSIGNAL LINE 0806 8.2H 5%
Dataark: L0806B8R2JSWST.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for L0806B8R2JSWST
Varenummer L0806B8R2JSWST Fabrikant KEMET
Beskrivelse INDUCTORSIGNAL LINE 0806 8.2H 5% Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 339544 pcs Datablad L0806B8R2JSWST.pdf
Type Wirewound Tolerance ±5%
Leverandør Device Package 0806 (2016 Metric) Størrelse / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Afskærmning Unshielded Serie L-SWS
Vurderinger - Q @ Freq -
Emballage Original-Reel® Pakke / tilfælde 0806 (2016 Metric)
Andre navne 399-17748-6 Driftstemperatur -40°C ~ 105°C
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Materiale - Core Ferrite Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Induktansfrekvens - Test 7.96MHz selvinduktion 8.2µH
Højde - Siddende (Max) 0.071" (1.80mm) Frekvens - Selvresonans 30MHz
Funktioner - Detaljeret beskrivelse 8.2µH Unshielded Wirewound Inductor 225mA 1.1 Ohm 0806 (2016 Metric)
DC-modstand (DCR) 1.1 Ohm Nuværende vurdering 225mA