T491B686M006AS
KEMETKEMET
T491B686M006AS Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: T491B686M006AS
Producent / Mærke: KEMET
Produkt beskrivelse CAP TANT 68UF 6.3V 20% 1411
Dataark: T491B686M006AS.pdf
RoHs Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
  • Besked
Specifikationer for T491B686M006AS
Varenummer T491B686M006AS Fabrikant KEMET
Beskrivelse CAP TANT 68UF 6.3V 20% 1411 Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 4377 pcs Datablad T491B686M006AS.pdf
Spændingsvurdering 6.3V Type Molded
Tolerance ±20% Størrelse / Dimension 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Serie T491 Emballage Cut Tape (CT)
Pakke / tilfælde 1411 (3528 Metric) Andre navne 399-3001-1
Driftstemperatur -55°C ~ 125°C Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Fabrikant Størrelse Kode B
Levetid @ Temp. - Blyafstand -
Blyfri Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant Højde - Siddende (Max) 0.083" (2.10mm)
Funktioner General Purpose Fejlrate -
ESR (Equivalent Series Resistance) 900 mOhm Detaljeret beskrivelse 68µF Molded Tantalum Capacitors 6.3V 1411 (3528 Metric) 900 mOhm
kapacitans 68µF