RB400DFHT146
LAPIS SemiconductorLAPIS Semiconductor
RB400DFHT146 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: RB400DFHT146
Producent / Mærke: LAPIS Semiconductor
Produkt beskrivelse DIODE (RECTIFIER FRD) 40V-VRM 40
Dataark: 1.RB400DFHT146.pdf2.RB400DFHT146.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for RB400DFHT146
Varenummer RB400DFHT146 Fabrikant LAPIS Semiconductor
Beskrivelse DIODE (RECTIFIER FRD) 40V-VRM 40 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 208817 pcs Datablad 1.RB400DFHT146.pdf2.RB400DFHT146.pdf
Spænding - Videresend (Vf) (Max) @ Hvis 550mV @ 500mA Spænding - DC-omvendt (Vr) (Max) 40V
Leverandør Device Package SMD3 Fart Fast Recovery = 200mA (Io)
Serie Automotive, AEC-Q101 Reverse Recovery Time (trr) 7.35ns
Emballage Cut Tape (CT) Pakke / tilfælde TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Andre navne RB400DFHT146CT Driftstemperatur - Junction 125°C (Max)
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Diodetype Schottky
Detaljeret beskrivelse Diode Schottky 40V 500mA Surface Mount SMD3 Nuværende - Reverse Lækage @ Vr 50µA @ 30V
Nuværende - Gennemsnitlig Rectified (Io) 500mA Kapacitans @ Vr, F 130pF @ 0V, 1MHz