RSQ035P03TR
LAPIS SemiconductorLAPIS Semiconductor
RSQ035P03TR Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: RSQ035P03TR
Producent / Mærke: LAPIS Semiconductor
Produkt beskrivelse MOSFET P-CH 30V 3.5A TSMT6
Dataark: RSQ035P03TR.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
3000 pcs
  • Besked
Specifikationer for RSQ035P03TR
Varenummer RSQ035P03TR Fabrikant LAPIS Semiconductor
Beskrivelse MOSFET P-CH 30V 3.5A TSMT6 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 320960 pcs Datablad RSQ035P03TR.pdf
Vgs (th) (Max) @ Id 2.5V @ 1mA Vgs (Max) ±20V
Teknologi MOSFET (Metal Oxide) Leverandør Device Package TSMT6 (SC-95)
Serie - Rds On (Max) @ Id, Vgs 65 mOhm @ 3.5A, 10V
Power Dissipation (Max) 1.25W (Ta) Emballage Tape & Reel (TR)
Driftstemperatur 150°C (TJ) Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Inputkapacitans (Ciss) (Max) @ Vds 780pF @ 10V Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 9.2nC @ 5V
FET Type P-Channel FET-funktion -
Drevspænding (Maks. RDS On, Min Rds On) 4V, 10V Afløb til Source Voltage (VDSS) 30V
Detaljeret beskrivelse P-Channel 30V 3.5A (Ta) 1.25W (Ta) Surface Mount TSMT6 (SC-95) Strøm - Kontinuerlig afløb (Id) @ 25 ° C 3.5A (Ta)