74AC11240NTG4
N/A
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 74AC11240NTG4
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC BUFFER INVERT 5.5V 24DIP
Dataark:
  • Besked
Specifikationer for 74AC11240NTG4
Varenummer 74AC11240NTG4 Fabrikant N/A
Beskrivelse IC BUFFER INVERT 5.5V 24DIP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 3997 pcs Datablad
Spænding - Supply 3 V ~ 5.5 V Leverandør Device Package 24-PDIP
Serie 74AC Emballage Tube
Pakke / tilfælde 24-DIP (0.300", 7.62mm) Output Type 3-State
Andre navne 74AC11240NTE4
74AC11240NTE4-ND
Driftstemperatur -40°C ~ 85°C (TA)
Antal elementer 2 Antal bit pr. Element 4
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Logik Type Buffer, Inverting Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Nuværende - Output High, Low 24mA, 24mA Basenummer 74AC11240