74FCT162952BTPVCT
N/A
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 74FCT162952BTPVCT
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC TXRX NON-INVERT 5.5V 56SSOP
Dataark:
  • Besked
Specifikationer for 74FCT162952BTPVCT
Varenummer 74FCT162952BTPVCT Fabrikant N/A
Beskrivelse IC TXRX NON-INVERT 5.5V 56SSOP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 5492 pcs Datablad
Spænding - Supply 4.5 V ~ 5.5 V Leverandør Device Package 56-SSOP
Serie 74FCT Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde 56-BSSOP (0.295", 7.50mm Width) Output Type 3-State
Driftstemperatur -40°C ~ 85°C (TA) Antal elementer 2
Antal bit pr. Element 8 Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Logik Type Transceiver, Non-Inverting
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Input Type -
Detaljeret beskrivelse Transceiver, Non-Inverting 2 Element 8 Bit per Element 3-State Output 56-SSOP Nuværende - Output High, Low 24mA, 24mA