CD74ACT163M96E4
N/A
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: CD74ACT163M96E4
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC 4BIT SYNC BIN COUNTER 16-SOIC
Dataark:
Referencepris (i amerikanske dollars)
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for CD74ACT163M96E4
Varenummer CD74ACT163M96E4 Fabrikant N/A
Beskrivelse IC 4BIT SYNC BIN COUNTER 16-SOIC Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 396067 pcs Datablad
Spænding - Supply 4.5V ~ 5.5V Trigger Type Positive Edge
Timing Synchronous Leverandør Device Package 16-SOIC
Serie 74ACT Nulstil Synchronous
Emballage Tape & Reel (TR) Pakke / tilfælde 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Driftstemperatur -55°C ~ 125°C Antal elementer 1
Antal bit pr. Element 4 Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Logik Type Binary Counter
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Retning Up
Detaljeret beskrivelse Counter IC Binary Counter 1 Element 4 Bit Positive Edge 16-SOIC Count Rate 80MHz