CD74HC393M96E4
Produkt oversigt
Varenummer: CD74HC393M96E4
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC DUAL 4-STG BIN COUNTER 14SOIC
  • Besked
Specifikationer for CD74HC393M96E4
Varenummer CD74HC393M96E4 Fabrikant N/A
Beskrivelse IC DUAL 4-STG BIN COUNTER 14SOIC Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 360690 pcs Datablad
Spænding - Supply 2V ~ 6V Trigger Type Negative Edge
Timing - Leverandør Device Package 14-SOIC
Serie 74HC Nulstil Asynchronous
Emballage Tape & Reel (TR) Pakke / tilfælde 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Driftstemperatur -55°C ~ 125°C Antal elementer 2
Antal bit pr. Element 4 Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Logik Type Binary Counter
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Retning Up
Detaljeret beskrivelse Counter IC Binary Counter 2 Element 4 Bit Negative Edge 14-SOIC Count Rate 35MHz