CD74HCT153M96G4
Produkt oversigt
Varenummer: CD74HCT153M96G4
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC DUAL 4-IN MUX HS 16-SOIC
  • Besked
Specifikationer for CD74HCT153M96G4
Varenummer CD74HCT153M96G4 Fabrikant N/A
Beskrivelse IC DUAL 4-IN MUX HS 16-SOIC Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 474240 pcs Datablad
Spændingsforsyningskilde Single Supply Spænding - Supply 4.5 V ~ 5.5 V
Type Multiplexer Leverandør Device Package 16-SOIC
Serie 74HCT Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) Driftstemperatur -55°C ~ 125°C
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Uafhængige kredsløb 1
Detaljeret beskrivelse Multiplexer 2 x 4:1 16-SOIC Nuværende - Output High, Low 4mA, 4mA