CD74HCT390MG4
Produkt oversigt
Varenummer: CD74HCT390MG4
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC DUAL DECADE RIP COUNTR 16SOIC
Dataark:
Referencepris (i amerikanske dollars)
1280 pcs
  • Besked
Specifikationer for CD74HCT390MG4
Varenummer CD74HCT390MG4 Fabrikant N/A
Beskrivelse IC DUAL DECADE RIP COUNTR 16SOIC Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 267164 pcs Datablad
Spænding - Supply 4.5V ~ 5.5V Trigger Type Negative Edge
Timing - Leverandør Device Package 16-SOIC
Serie 74HCT Nulstil Asynchronous
Emballage Tube Pakke / tilfælde 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Driftstemperatur -55°C ~ 125°C Antal elementer 2
Antal bit pr. Element 4 Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Logik Type Counter, Decade
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Retning Up
Detaljeret beskrivelse Counter IC Counter, Decade 2 Element 4 Bit Negative Edge 16-SOIC Count Rate 27MHz