LM1085ISX-3.3
N/A
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: LM1085ISX-3.3
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG LIN 3.3V 3A DDPAK/TO263-3
Dataark:
RoHs Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Referencepris (i amerikanske dollars)
500 pcs
  • Besked
Specifikationer for LM1085ISX-3.3
Varenummer LM1085ISX-3.3 Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG LIN 3.3V 3A DDPAK/TO263-3 Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 62364 pcs Datablad
Spændingsfald (Max) 1.5V @ 3A Spænding - Udgang (Min / Fast) 3.3V
Spænding - Udgang (Max) - Spænding - Indgang (Max) 27V
Leverandør Device Package DDPAK/TO-263-3 Serie -
Beskyttelsesfunktioner Over Current, Over Temperature Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde TO-263-4, D²Pak (3 Leads + Tab), TO-263AA PSRR 72dB (120Hz)
Output Type Fixed Output Configuration Positive
Driftstemperatur -40°C ~ 125°C (TJ) Antal regulatorer 1
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 3 (168 Hours)
Blyfri Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant Detaljeret beskrivelse Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 3.3V 3A DDPAK/TO-263-3
Nuværende - Quiescent (Iq) 10mA Nuværende - Output 3A
Kontrolfunktioner - Basenummer LM1085
forsendelse
FedexDHLUPSTNT
AFTER SALGSGARANTI
Relaterede tags
Relaterede produkter
LM1085ISX-ADJ
LM1085ISX-ADJ
producenter: N/A
Beskrivelse: IC REG LIN POS ADJ 3A DDPAK