LM1117LDX-1.8
Produkt oversigt
Varenummer: LM1117LDX-1.8
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG LINEAR 1.8V 800MA 8WSON
Dataark:
RoHs Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
  • Besked
Specifikationer for LM1117LDX-1.8
Varenummer LM1117LDX-1.8 Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG LINEAR 1.8V 800MA 8WSON Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 3411 pcs Datablad
Spændingsfald (Max) 1.2V @ 800mA Spænding - Udgang (Min / Fast) 1.8V
Spænding - Udgang (Max) - Spænding - Indgang (Max) 15V
Leverandør Device Package 8-WSON (4x4) Serie -
Beskyttelsesfunktioner Over Current, Over Temperature Emballage Cut Tape (CT)
Pakke / tilfælde 8-WDFN Exposed Pad PSRR 75dB (120Hz)
Output Type Fixed Output Configuration Positive
Andre navne LM1117LDX-1.8CT Driftstemperatur 0°C ~ 125°C
Antal regulatorer 1 Monteringstype Surface Mount
Detaljeret beskrivelse Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 1.8V 800mA 8-WSON (4x4) Strøm - Forsyning (Max) 10mA
Nuværende - Quiescent (Iq) 5mA Nuværende - Output 800mA
Kontrolfunktioner - Basenummer LM1117
Relaterede produkter
LM1117LD-3.3/NOPB
LM1117LD-3.3/NOPB
producenter: N/A
Beskrivelse: IC REG LINEAR 3.3V 800MA 8WSON
På lager: 144100 pcs
Hent:
RFQ
LM1117LD-2.5
LM1117LD-2.5
producenter: N/A
Beskrivelse: IC REG LINEAR 2.5V 800MA 8WSON
På lager: 3336 pcs
Hent:
RFQ
LM1117LDX-1.8/NOPB
LM1117LDX-1.8/NOPB
Beskrivelse: IC REG LINEAR 1.8V 800MA 8WSON