LM120H-5.0
Produkt oversigt
Varenummer: LM120H-5.0
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG LINEAR -5V 1.5A TO39-3
Dataark:
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
  • Besked
Specifikationer for LM120H-5.0
Varenummer LM120H-5.0 Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG LINEAR -5V 1.5A TO39-3 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 5077 pcs Datablad
Spændingsfald (Max) - Spænding - Udgang (Min / Fast) -5V
Spænding - Udgang (Max) - Spænding - Indgang (Max) -25V
Leverandør Device Package TO-39-3 Serie -
Beskyttelsesfunktioner Over Temperature Emballage Bulk
Pakke / tilfælde TO-205AD, TO-39-3 Metal Can PSRR 64dB (120Hz)
Output Type Fixed Output Configuration Negative
Andre navne 296-41160
LM120H-5.0-ND
Driftstemperatur -55°C ~ 150°C
Antal regulatorer 1 Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Detaljeret beskrivelse Linear Voltage Regulator IC Negative Fixed 1 Output -5V 1.5A TO-39-3 Nuværende - Quiescent (Iq) 1mA
Nuværende - Output 1.5A Kontrolfunktioner -