LM25005MHX/NOPB
N/A
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: LM25005MHX/NOPB
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG BUCK ADJ 2.5A 20-TSSOP
Dataark:
Referencepris (i amerikanske dollars)
2500 pcs
5000 pcs
  • Besked
Specifikationer for LM25005MHX/NOPB
Varenummer LM25005MHX/NOPB Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG BUCK ADJ 2.5A 20-TSSOP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 66778 pcs Datablad
Spænding - Udgang (Min / Fast) 1.225V Spænding - Udgang (Max) 37V
Spænding - Indgang (Min) 7V Spænding - Indgang (Max) 42V
Topologi Buck Synkron Rectifier No
Leverandør Device Package 20-HTSSOP Serie -
Emballage Tape & Reel (TR) Pakke / tilfælde 20-PowerTSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Output Type Adjustable Output Configuration Positive
Andre navne 296-35256-2
LM25005MHX/NOPB-ND
LM25005MHXNOPB
Driftstemperatur -40°C ~ 125°C (TJ)
Antal udgange 1 Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Fungere Step-Down Frequency - Switching 50kHz ~ 500kHz
Detaljeret beskrivelse Buck Switching Regulator IC Positive Adjustable 1.225V 1 Output 2.5A 20-PowerTSSOP (0.173", 4.40mm Width) Nuværende - Output 2.5A
Basenummer LM25005
forsendelse
FedexDHLUPSTNT
AFTER SALGSGARANTI
Relaterede tags
Relaterede produkter
LM25005MHX
LM25005MHX
producenter: N/A
Beskrivelse: IC REG BUCK ADJ 2.5A 20-TSSOP