LM25007SD/NOPB
Produkt oversigt
Varenummer: LM25007SD/NOPB
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG BUCK ADJ 0.5A 8WSON
Dataark:
Referencepris (i amerikanske dollars)
1000 pcs
2000 pcs
  • Besked
Specifikationer for LM25007SD/NOPB
Varenummer LM25007SD/NOPB Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG BUCK ADJ 0.5A 8WSON Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 63531 pcs Datablad
Spænding - Udgang (Min / Fast) 2.5V Spænding - Udgang (Max) 37V
Spænding - Indgang (Min) 9V Spænding - Indgang (Max) 42V
Topologi Buck Synkron Rectifier No
Leverandør Device Package 8-WSON (4x4) Serie -
Emballage Tape & Reel (TR) Pakke / tilfælde 8-WDFN Exposed Pad
Output Type Adjustable Output Configuration Positive
Andre navne LM25007SD/NOPBTR
LM25007SDNOPB
Driftstemperatur -40°C ~ 125°C (TJ)
Antal udgange 1 Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Fungere Step-Down Frequency - Switching Up to 800kHz
Detaljeret beskrivelse Buck Switching Regulator IC Positive Adjustable 2.5V 1 Output 500mA 8-WDFN Exposed Pad Nuværende - Output 500mA
Basenummer LM25007
forsendelse
FedexDHLUPSTNT
AFTER SALGSGARANTI
Relaterede tags
Relaterede produkter
LM25007MMX
LM25007MMX
producenter: N/A
Beskrivelse: IC REG BUCK ADJ 0.5A 8VSSOP
På lager: 3078 pcs
Hent:
RFQ
LM25007EVAL
LM25007EVAL
producenter: N/A
Beskrivelse: BOARD EVALUATION LM25007
På lager: 1979 pcs
Hent:
RFQ
LM25007SD
LM25007SD
Beskrivelse: IC REG BUCK ADJ 0.5A 8WSON