LM25088MH-2EVAL
Produkt oversigt
Varenummer: LM25088MH-2EVAL
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse BOARD EVAL FOR LM25088MH-2
Dataark:
RoHs Status Ikke anvendelig / Ikke anvendelig
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
  • Besked
Specifikationer for LM25088MH-2EVAL
Varenummer LM25088MH-2EVAL Fabrikant N/A
Beskrivelse BOARD EVAL FOR LM25088MH-2 Blyfri Status / RoHS Status Ikke anvendelig / Ikke anvendelig
Mængde Tilgængelig 1689 pcs Datablad
Spænding - Output 5V Spænding - Indgang 5.5 V ~ 36 V
Udnyttet IC / Del LM25088 Medfølgende indhold Board(s)
Serie - Regulator Topologi Buck
Udgange og Type 1, Non-Isolated Andre navne LM25088MH2EVAL
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Hovedformål DC/DC, Step Down
Blyfri Status / RoHS Status Not applicable / Not applicable Frequency - Switching 250kHz
Detaljeret beskrivelse LM25088 - DC/DC, Step Down 1, Non-Isolated Outputs Evaluation Board Nuværende - Output 7A