LM2574HVMX-15
N/A
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: LM2574HVMX-15
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG BUCK 15V 0.5A 14SOIC
Dataark:
RoHs Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
  • Besked
Specifikationer for LM2574HVMX-15
Varenummer LM2574HVMX-15 Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG BUCK 15V 0.5A 14SOIC Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 6864 pcs Datablad
Spænding - Udgang (Min / Fast) 15V Spænding - Udgang (Max) -
Spænding - Indgang (Min) 4V Spænding - Indgang (Max) 60V
Topologi Buck Synkron Rectifier No
Leverandør Device Package 14-SOIC Serie SIMPLE SWITCHER®
Emballage Tape & Reel (TR) Pakke / tilfælde 14-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Output Type Fixed Output Configuration Positive
Andre navne LM2574HVMX-15TR Driftstemperatur -40°C ~ 125°C (TJ)
Antal udgange 1 Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 2A (4 Weeks) Blyfri Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Fungere Step-Down Frequency - Switching 52kHz
Detaljeret beskrivelse Buck Switching Regulator IC Positive Fixed 15V 1 Output 500mA 14-SOIC (0.295", 7.50mm Width) Nuværende - Output 500mA